تازه ها, مجله شیائومی

توسعه شگفت انگیز شیائومی: افتتاح ۶۱ می استور در چهار روز!

شیائومی سازنده چینی گوشی های هوشمند پس از تسلط بر مدل فروش آنلاین، تمرکز خود را از کانال های آفلاین به می استور ها تغییر داده است. در راستای این استراتژی، این شرکت اعلام کرد که ۶۱ می استور جدید را در شهرهای مختلف چین باز کرده است.

در اوایل سال ۲۰۱۷، شیائومی گفته بود قرار است ۲۰۰ می استور جدید را در سراسر چین باز کند تا فروش آفلاین خود را افزایش دهد. این غول تکنولوژی چینی در راه به رسیدن به این هدف بود، که منجر به افزایش ناگهانی در فروشش شد و در سال گذشته در بین ۵ سازنده برتر گوشی های هوشمند در سطح جهان قرار گرفت.

در حالی که تعداد می استورها در حال افزایش است، این شرکت همچنان در تلاش برای رفع تقاضای محصولاتش است. شیائومی پیش از این اعلام کرده است که قصد دارد بیش از ۲۰۰۰ فروشگاه را طی سه سال باز کند. نیمی از این می استور ها برنامه ریزی شده‌اند تا در خارج از کشور قرار بگیرند و این پروسه در حال اجرا می‌باشد.

به غیر از Mi Store های موجود در چین و هند – که بزرگترین بازارهای این شرکت هستند، اخیرا اولین می استور خود را در فیلیپین افتتاح کرد. علاوه بر آن می استورهایی نیز در روسیه، اسپانیا و ایتالیا وجود دارد. در هند، شیائومی به تازگی اولین فروشگاه Mi Home Experience خود را در چنای، واقع در بازار سیتی مال Phoenix در Velachery، افتتاح کرد. این ۲۵ امین فروشگاه Mi Home شیائومی در این کشور است.

شیائومی همچنین قصد دارد تا حداقل یک فروشگاه Mi Home Experience را در شهرهای بزرگ هند باز کند و بعد از چنای دو شهر برنامه ریزی شده دیگر دهلی و بمبئی می‌باشند. این شرکت مبتنی بر چین می گوید که در نظر دارد تا پایان سال جاری، ۱۰۰ امین فروشگاهش را در هند باز کنذ.

مفید بودن استراتژی آفلاین شیائومی برای این شرکت ثابت شده است. پس از یک سال پر تلاش از نظر فروش، این شرکت تصمیم گرفت که گسترش فروشگاه‌های آفلاین خود را به منظور افزایش دسترسی برای شمار بیشتری از افراد، دو برابر کند. با ترکیب استراتژی آنلاین و آفلاین، این شرکت شاهد نتایجی امیدوار کننده بود. به طوری که در دو سال گذشته، شیائومی به عنوان برند اول گوشی‌های هوشمند در هند رتبه‌بندی شده است.

این شرکت در سالهای اخیر به عنوان یکی از سریعترین شرکتهای در حال رشد شناخته شده است. گزارش شده است که شیائومی برای IPO هنگ کنگ در اوایل این سال تعیین شده و پیش‌بینی می شود که بتواند ۱۰۰ میلیارد دلار در بورس اوراق بهادار ارزش داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *